Jelikož bylo plánem vytvořit web nejen o Japonském klubu, ale i o zajímavostech z Japonska či akcí o Japonsku v ČR, umožnili jsme registrovaným a následně privilegovaným uživatelům psát články. Na nižší úrovni se články píší skrze Front-end, tedy v našem případě v menu položka „Redakce – Napsat článek„.

Doporučuji psát články napřed v textovém editoru (už jen kvůli záloze a opravě pravopisu) a zde je jen copy-paste, případně je můžete nadále upravovat aby vypadaly dle vašeho přání skrze několik formátovacích tlačítek, které jsou snad s většinou editorů shodné. Když nebudete vědět Sekci, či Kategorii, nelamte si hlavu a zvolte „Uncategorized“ a my už si to nějak přetřídíme, případně vhodnou sekci/kategorii vytvoříme.

V případě krátkých článků není co řešit, stačí vložit text a pak pokračovat dále. V případě dlouhých textů lze použít, např. po prvním úvodním odstavci či dvou, tlačítko „Read more“ (najde ho v dolní části pole pro psaní textu, které způsobí, že vše před ním bude jako hlavní „novinový odstaveček“ a zbytek bude přístupno až po kliknutí na „read more“. V konečném měřítku nám to umožňuje vkládat několik článků na jednu stránku a vytvořit „novinový layout“, aniž by člověk musel uscrollovat myš.

Pro vkládání obrázků zde je rovněž tlačítko, avšak jelikož nemáte přístup k souborům webu, neumožní Vám je to nahrát. Zkusím to ještě nějak pořešit (aby mohli autoři uploadovat obrázky), do té doby nám budete muset zaslat obrázky e-mailem a my je posléze vložíme.

A na závěr ještě dvě důležité položky: Metadata a Keywords. Slouží více-méně pro vyhledávače, případně jako informace o článku. Pokud někdo „olajkuje“ článek a ten mu vyskočí na Facebooku, pod titulkem článku se objeví právě tyto informace z Metadata. Není třeba vymýšlet speciální text, lze např. použít Váš první odstaveček, který většinou bývá i úvodem.

Po kliknutí na Save se článek odešele ke schválení, my jej např. doplníme obrázky a uveřejníme.

Nebojte se cokoliv vyzkoušet, klidně i zkusit odeslat, my to případně promažeme.

Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme.

頑張って!